Göz Kapağı Estetiği

Medialkent

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği sizi yorgun, uykusuz, mutsuz, halsiz ve sağlıksız gösteren ve zaman içinde hemen her bireyde düşen göz kapaklarının tekrar forma sokulmasını hedefler. Dünya üzerinde en fazla uygulanan ama oldukça titizlik gerektiren bir operasyondur.


Yaşlanmayla birlikte üst ve alt göz kapaklarında meydana gelen bazı değişiklikler:

 

  • Göz altında torbalanma ve renk değişikliği
  • Göz kapağı sarkması
  • Göz kapağı derisinin kırışıklıkları ve sarkmaları
  • Kaz ayağı çizgileri
  • Yorgun yüz ifadesi


Blefaroplasti ameliyatı olmak isteyen kişiler, bilinçli veya fonksiyonel nedenlerle blefaroplastiyi ihtiyaca göre üst göz kapağına veya alt göz kapağına veya her ikisine birden yaptırabilirler.


Göz Kapağı Ameliyatı, Blefaroplasti Nedir?

 

Blefaroplasti, kozmetik göz kapağı ameliyatı olup alt ve üst göz kapaklarına uygulanan, göz çevresi dokularının gerdirildiği, sarkmış deri ve fazla kas dokusunun alındığı bir uygulamadır. Blefaroplast göz hekimleri tarafından yapılır.


Yaşlanma ve yerçekiminin etkisiyle ciltte doğal olarak sarkmalar oluşur. Bu nedenlerle göz kapaklarında torbalanma, ciltte gevşeme, renk değişikliği, gevşeklik ve kırışıklık gibi belirtiler ortaya çıkar. Güneş ışığına maruz kalma, hava kirliliği, düzensiz uyku, aşırı sigara ve alkol kullanımı gibi faktörler cildin yaşlanma sürecini hızlandırır. Bu süreçlerden etkilenen alt veya üst göz kapakları, blefaroplasti ameliyatı ile olması gereken görünümü kazanır.


Hasta ile ameliyat öncesi görüşmelerde, hastanın hayal ettiği görünüm ile cerrahın yapabileceklerinin çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Cerrahi ile doğal ve genç görünüm kazandırılmalıdır.


Göz Kapağı Estetiğinin (Blefaroplasti) Sonuçları

 

Blefaroplasti gözler etrafında ve dolayısıyla yüzünüzde, görünüşünüzde oldukça memnun olacağınız değişikliler yapabilir. Sarkmış ve şiş üst gözkapaklarından kurtulmak yılların izlerini sildiği gibi gözlerden ağırlık ve yorgunluk hissini de alabilir. Alt kapak torbalarından kurtulmak yorgun, yıpranmış görüntüyü ortadan kaldırabilir. Hatta daha sıkı ve sağlıklı kapakların gözyaşı salgısının göz yüzeyinde dağılımını ve hatta tahliyesini iyileştirdiğini yapılan çalışmalardan söyleyebiliyoruz. Fakat blefaroplasti ile gözaltı morluklarından tamamıyla kurtulunabileceğini söyleyemeyiz. Kaz ayakları ya da kaş yapısındaki bozukluklar ya da sarkmalar da üst veya alt kapak operasyonları ile düzelme bekleyebileceğimiz durumlar değildir. Beklentileri gerçekçi belirlemek ve kapak ameliyatını birlikte planladığınız okuloplastik cerrahınızla karşılıklı olarak en ince ayrıntıların dahi üzerinden geçmek ameliyat sonrası tatmin için en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda Göz Kapağı Estetiği ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Operasyon süresi tercih edilecek yönteme göre farklılaşabilir. Genel olarak estetik ameliyatlar 1 - 4 saat aralığında sürmektedir.

Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda komplikasyon olma olasılığı oldukça düşüktür.

Estetik ameliyatlarda, doktorunuzun tercihi ve uygulanacak yönteme göre lokal ya da genel anestezi uygulaması yapılmaktadır.

Estetik ameliyatlardan sonra oluşan ödemin gitmesi ve vücudun tam şeklini alması uygulanan yönteme göre farklılık gösterebilir.

18 yaş üzerindeki tüm yetişkinler, doktorlarının uygun görmesi halinde rahatlıkla ameliyat olabilirler.

Estetik ameliyatlarda tercih edilecek yönteme göre kullanılacak teknik farklılık gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşın!

Göz kapağı estetiği ve boyun germe gibi işlemleri birlikte uygulanabilir. Farklı bir operasyon kombinasyonu için doktorunuza danışmalısınız.

Estetik ameliyatınızı mevsim ayırt etmeksizin, dilediğiniz her zaman olabilirsiniz.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button