Migren Tedavisi

Medialkent

Migren Tedavisi

Özellikle kronikleşen migren bazen 3 aydan daha uzun sürmektedir. Bazı migren atakları sık aralıklarla ortaya çıkar. Bazı hastalarda migren ile birlikte kusma, bulantı, ışığa karşı hassasiyet ortaya çıkabilir. Migren hastalığına sahip olan kişiler bu hastalıktan dolayı kalabalık ortamlara girmezler ve ışıktan etkilenirler. Sosyal yaşamlarını kısıtlayıcı şekilde baş ağrısı yaşayabilirler. Bu yüzden, migren ataklarının sıklıkla olduğu durumlarda ve hastaların ilaçla çözüme ulaşamadığı durumlarda Migren Tedavisi uygulaması önerilmektedir. Migren Tedavisi yapılarak hastanın yaşam kalitesi yükseltilmekte ve ağrıları azaltılmaktadır. Migren Tedavisi uygulaması ile kronik hale gelen baş ağrılarında önemli derecede azalma sağlanmaktadır.

 

Migren Nedir?

 

En fazla görülen başarılardan birisi de migren olmaktadır. Migren kişilerin günlük yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkilemektedir. Migren hastalığı bireylerin iş yaşamını, sosyal aktivitelerini etkileyen bir baş ağrısıdır. Özellikle bu hastalıkta migren atakları ortaya çıkmaktadır. Migren atakları için kalıcı bir tedavi yöntemi yoktur. Bununla birlikte, tam olarak migrene yol açan mekanizmanın neden kaynaklandığı tespit edilememiştir. Bu yüzden kaynağı belirlenen baş ağrılarına sekonder adı verilmektedir. Kaynağı belirlenen sekonder baş ağrılarında tedavi yapıldığında bu baş ağrısı geçmektedir. Fakat kaynağı belli olmayan ve primer adı verilen baş ağrısı türü içerisinde migren yer almaktadır ve oldukça yaygın görülen bir hastalıktır. Bununla birlikte, Migren ilerleyen dönemlerde kronik ağrılara yol açabilecek düzeyleri ulaşmaktadır. Migren ağrısından şikayetçi olan kişilerin Mutlaka nöroloji uzmanları tarafından kontrol edilmesi ve uygun tedavi yönteminin bulunması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda migren tedavisi ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Migrene yol açan en önemli faktörler şunlardır;

  • Alkol tüketimi
  • Aşırı hassasiyet ve aşırı duygusallık
  • Bazı ilaçların kullanılması
  • Kadınlardaki regl dönemi ve regl döneminde meydana gelen hormonal değişimler
  • Migren ağrılarından dolayı oldukça kuvvetli ağrı kesiciler içilmesi ve böylece vücutta bağışıklık kazanılması
  • Aşırı kilo probleminin yaşanması

Migren tedavisinde uygulanan Migren Tedavisi yönteminin birçok avantajı bulunmaktadır. Migren tedavisinde Migren Tedavisi yönteminin kullanılmasının en önemli avantajı ilaç kullanımını oldukça azaltmış olmasıdır. Hatta bazı hastalar hiç ilaç kullanmamaktadır. Migren Migren Tedavisi yönteminden sonra hastaların migren ataklarında ciddi anlamda bir azalma gözlemlenmiştir. Migren tedavisinde Migren Tedavisi yönteminin uygulanması ile hastanın yaşam kalitesi artmaktadır. Migren tedavisi yönteminde Migren Tedavisi uygulaması için hangi hasta adayı daha uygun olmaktadır? Her migren ağrısı ve migren atağı yaşayan hastada Migren Tedavisi yöntemi uygulanmamalıdır. Bazı hastalarda Migren Tedavisi yöntemi faydalı olmayabilir. Sıklıkla migren atağı geçiren kişilerin ve migren tedavisinde kullanılan diğer yöntemlerden herhangi bir fayda görmeyen kişilerin çok fazla ilaç kullanmak yerine Migren Tedavisi yöntemi yaptırmaları önerilmektedir.

Migren tedavisinde sonra başarılı ve olumlu etkilerinin ortaya çıkması 3 ile 10 gün arasında sürmektedir. Migren Tedavisi uygulaması oldukça konforlu ve rahat bir şekilde geçmektedir. Migren Tedavisi uygulamasından sonra hasta normal hayatına dönebilir ve sosyal aktivitelerini yerine getirebilir. Migren Tedavisi uygulaması günlük yaşamı etkilememektedir.

Migren Tedavisi uygulaması Amerika'daki ilaç merkezi olan federal onay merkezi (FDA) tarafından onaylanmıştır. Bu yüzden de güvenli bir şekilde uygulanabilir. Migren Tedavisi uygulamasında lokal anestezi merhemi kullanılmaktadır ve hasta uygulama sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Bununla birlikte, Migren Tedavisi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button